Badanie Wzroku dla strzelców sportowych.

Cel: Badanie ma na celu sprawdzenie wpływu celności strzelań z broni krótkiej wśród osób wymagających korekcji okularowej do pracy z bliska tzw. „okularów do czytania”.

Pojawienie się problemów z czytaniem wśród troszkę „bardziej doświadczonych życiowo strzelców”, negatywnie wpływają na możliwość wyraźnego widzenia muszki i szczerbinki. Okulary do czytania rozwiązują problem widoczności tekstu z bliska. Jednakże w naturalny sposób będą negatywnie wpływać na ostrość oddalonego celu. Badanie sprawdzi celność i komfort strzelca przy zastosowaniu różnych metod korekcji poprawiającej widzialność otwartych przyrządów celowniczych..

Dla kogo: Mężczyźni i kobiety w wieku od 40 roku życia będącymi strzelcami sportowymi. Poziom wyszkolenia nie jest istotny.

Przebieg badania:

1. Pierwszym etapem jest badanie wzroku obejmujące dobór mocy korekcyjnych okularów.

2. Drugi etap strzelanie z broni krótkiej na 25 m, przyrządy otwarte wg. schematu przedstawionego w dniu badania.

3. Informacja dodatkowa: Badanie doboru okularów jest „darmowe” na jego podstawie można będzie zrealizować wykonanie dowolnych okularów korekcyjnych w dowolnym zakładzie optycznym. Otrzymacie receptę.

4. Wyniki dotyczące badania będą oficjalnie ogłoszone po ich analizie. Zostanie napisany również artykuł do jednego z czasopism.

Opłaty: BRAK. Osoby z poza klubu WALTER opłata jedynie za amunicję.

Zgłoszenia: mailowo na bartoszszelezynski@gmail.com, zostanie odesłana ankieta, którą proszę wypełnić przed badaniem. Terminy badań do ustalenia – najlepiej w tym roku!

Miejsce badania: Rumia, Abrahama 3 a – po wcześniejszej rejestracji.

Badanie przeprowadza dyplomowany optometrysta NO15111 Bartosz Szeleżyński.