Klubowe Zawody Strzeleckie 12-13.06.2021r.

W dniach 12-13.06.2021 r. na strzelnicy WALTHER w Gdyni i Ośrodku Szkolenia Ogniowego Walter w Bieszkowicach zostaną przeprowadzone Klubowe Zawody Strzeleckie.

Gdynia: 13.06.2021r. NIEDZIELA :Rozpoczęcie godzina 10:00. Strzelamy pięć osobo-startów: 2 x pistolet, 2 x karabin, 1 x strzelba. Przypominam o obowiązku rejestracji elektronicznej na zawody w Gdyni.

Bieszkowice: 12.06.2021r. SOBOTA Rozpoczęcie 15:00-19:00 Strzelamy 2 x pistolet sportowy, 3 x karabinek sportowy.

Konkurencje m.BIESZKOWICE (rozgrywane w bocznym zapłonie) :

Pistolet bocznego zapłonu-10 : Pistolet bocznego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, do tarczy papierowej TS-4 (bez strzałów próbnych), czas 3 min, odległość 25 m, postawa stojąc, z wolnej ręki, dopuszcza się trzymanie broni oburącz.

Pistolet dynamiczny -10 : Pistolet bocznego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, strzelanie do gonga , strzelanie na czas, odległość 25 m, postawa stojąc, dopuszcza się trzymanie broni oburącz. Przebieg konkurencji. Zajęcie stanowiska strzeleckiego, załadowanie pistoletu, zgłoszenie gotowości. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy oddać w jak najkrótszym czasie 10 strzałów do gonga. Strzelanie na czas, za każde nietrafienie w cel  dolicza się 5 sek. karne.

Karabinek bocznego zapłonu 10: 10 strzałów bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, do tarczy papierowej TS-1 (bez strzałów próbnych), czas 3 min, odległość 25 m, postawa stojąc, z wolnej ręki Dopuszcza się strzelanie tylko z broni konstrukcyjnie wyposażonej w przyrządy celownicze mechaniczne otwarte.

Karabinek dynamiczny 10: Karabin bocznego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, strzelanie do gonga , strzelanie na czas, odległość 25 m, postawa stojąc z wolnej reki. Przebieg konkurencji. Zajęcie stanowiska strzeleckiego, załadowanie karabinka, zgłoszenie gotowości. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy oddać w jak najkrótszym czasie 10 strzałów do gonga. Strzelanie na czas, za każde nietrafienie w cel  dolicza się 5 sek. karne

Karabinek bocznego zapłonu 100m (mini long shot) : 10 strzałów bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, do tarczy papierowej TS-4 (bez strzałów próbnych), czas 3 min, odległość 100 m, postawa leżąca z podpórki.

Konkurencje strzeleckie rozgrywane w m. Gdynia.

Pistolet centralnego zapłonu-10 : Pistolet centralnego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, do tarczy papierowej TS-4 (bez strzałów próbnych), czas 3 min, odległość 25 m, postawa stojąc, z wolnej ręki, dopuszcza się trzymanie broni oburącz.

Pistolet dynamiczny -10 : Pistolet centralnego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, strzelanie do gonga , strzelanie na czas, odległość 25 m, postawa stojąc, dopuszcza się trzymanie broni oburącz. Przebieg konkurencji. Zajęcie stanowiska strzeleckiego, załadowanie pistoletu, zgłoszenie gotowości. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy oddać w jak najkrótszym czasie 10 strzałów do gonga. Strzelanie na czas, za każde nietrafienie w cel  dolicza się 5 sek. karne.

Karabin centralnego zapłonu 10: 10 strzałów bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, do tarczy papierowej TS-4 (bez strzałów próbnych), czas 3 min, odległość 25 m, postawa stojąc, z wolnej ręki Dopuszcza się strzelanie tylko z broni konstrukcyjnie wyposażonej w przyrządy celownicze mechaniczne otwarte.

Karabin dynamiczny 10: Karabin centralnego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, strzelanie do gonga , strzelanie na czas, odległość 25 m, postawa stojąc z wolnej reki. Przebieg konkurencji. Zajęcie stanowiska strzeleckiego, załadowanie karabinka, zgłoszenie gotowości. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy oddać w jak najkrótszym czasie 10 strzałów do gonga. Strzelanie na czas, za każde nietrafienie w cel  dolicza się 5 sek. karne

Strzelba Dynamiczna; dowolna strzelba w kalibrze 12 z ręcznym przeładowaniem bez kolimatora, strzelby półautomatyczne są zabronione. Ilość potrzebnej amunicji – 8 szt. Przebieg konkurencji. Zajęcie stanowiska strzeleckiego, załadowanie strzelby (magazynka), zgłoszenie gotowości. Zabrania się stosowania szybko ładowaczy. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy ostrzelać w ustalonej kolejności 8 poperów. Kolejność celów (licząc od strony lewej): poper Nr 1, Nr 2, Nr 3,…..Nr8,  Do każdego popera można oddać tylko jeden strzał. Strzelanie na czas, za każdy nietrafiony poper dolicza się 5 sek. karnych.