Klubowe Zawody Strzeleckie 2-3.06.2018r.

W dniach 2-3 czerwca na strzelnicy Walter zostaną przeprowadzone Klubowe Zawody Strzeleckie. Przypominam że  obowiązuje elektroniczna rejestracja na zawody znajdująca się w zakładce Zawody.

Klubowe zawody strzeleckie, Konkurencje skrócone:

Pistolet centralnego zapłonu-10 : Pistolet centralnego zapłonu , bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, odległość 25 m, czas konkurencji 2 min, tarcza TS-4, ilość strzałów 10 (bez strzałów próbnych), postawa stojąc, dozwolone trzymanie broni oburącz.

Pistolet sportowy 10 : Pistolet bocznego zapłonu  , bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, odległość 25 m, czas konkurencji 2 min, tarcza TS-4, ilość strzałów 10 (bez strzałów próbnych), postawa stojąc, dozwolone trzymanie broni oburącz.

Pistolet sportowy 20 : Pistolet bocznego zapłonu  , bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, odległość 25 m, Strzelanie w dwóch seriach pierwsza seria 3 min, druga seria 2 minuty, tarcza TS-4, ilość strzałów 20 (5 strzałów próbnych w czasie 1 min), postawa stojąc, dozwolone trzymanie broni oburącz.

Szybka dziesiątka: Karabin bocznego zapłonu, 10 strzałów do popera , strzelanie na czas, odległość 25 m, postawa stojąc. Dopuszcza się strzelanie tylko z broni konstrukcyjnie wyposażonej w przyrządy celownicze mechaniczne otwarte. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy oddać 10 strzałów do popera. Strzelanie na czas, za każde nietrafienie w poper dolicza się 3 sek. karne.

Karabin centralnego zapłonu 10: 10 strzałów do tarczy papierowej ,tarcza TS-4 (bez strzałów próbnych), czas 2 min, odległość 50 m, postawa stojąc. Dopuszcza się strzelanie tylko z broni konstrukcyjnie wyposażonej w przyrządy celownicze mechaniczne otwarte.

Strzelba Dynamiczna; dowolna strzelba w kalibrze 12 z ręcznym przeładowaniem bez kolimatora, strzelby półautomatyczne są zabronione. Ilość potrzebnej amunicji – 8 szt. Przebieg konkurencji. Zajęcie stanowiska strzeleckiego, załadowanie strzelby (magazynka), zgłoszenie gotowości. Zabrania się stosowania szybko ładowaczy. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy ostrzelać w ustalonej kolejności 8 poperów. Kolejność celów (licząc od strony lewej): popper Nr 1, Nr 2, Nr 3,…..Nr8,  Do każdego popera można oddać tylko jeden strzał. Strzelanie na czas, za każdy nietrafiony poper dolicza się 5 sek. karnych.