LONGSHOT 2018. 25-29.04.2018r.

Zawody długodystansowe LONG SHOT 2018r. Cyklicznie raz do roku zawody długodystansowe organizowane w Międzyrzeczu przez klub Sportowy Gwardia 1924 oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowana. Współinicjatorem zawodów jest prezes Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints gen. broni. rez. dr Mirosław Różański.

Celem zawodów jest propagowanie strzelań karabinowych na duże odległości a także wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami służb mundurowych i sportowych.  W trakcie zawodów wyłoniony będzie najlepszy zespół strzelecki oraz najlepszy strzelec.

W tym roku po raz pierwszy w zawodach weźmie udział  drużyna strzelecka złożona z weteranów rannych w misjach poza granicami państwa. Stratpoints Shooting Team to drużyna złożona z weteranów w służbie czynnej i byłych żołnierzy Wojska Polskiego.  Członkowie drużyny są żołnierzami, którzy odnieśli rany m.in. w Afganistanie a dwóch z nich jest członkami Klubu WALTER.  Dwu osobowe Zespoły wezmą udział  w kategoriach Open i Standard Semi-Auto.

Wszystkich sympatyków strzelectwa  zapraszamy do kibicowania tej  drużynie.