Szkolenie i zawody wysokościowe dla służb mundurowych-2016.

cam00884

W dniach 12-17 września w Kotlinie Kłodzkiej obyła się kolejna IX edycja szkolenia i zawodów wysokościowych dla służb mundurowych z całej Polski. Bezpośrednim organizatorem tego przedsięwzięcia jest 22 Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka. Klub Walter wziął także udział w powyższym przedsięwzięciu ,do tegorocznych zawodów i szkolenia wystawiliśmy dwóch zawodników z sekcji mundurowej. Zawody polegały na wykonaniu określonych zadań w terenie górskim przy wykorzystaniu sprzętu wspinaczkowego. Natomiast szkolenie to doskonalenie nabytych umiejętności w technikach wspinaczkowych na ścianach skalnych, tamie i wiaduktach. Kolejny etap szkolenia to desantowanie ze śmigłowca za pomocą „grubej” liny oraz skoki do wody z dużej wysokości. Całe przedsięwzięcie prowadzone jest dosyć intensywnie i wymaga dużego wysiłku!!!!.