Stowarzyszenie Strzeleckie

Szkolenie Strzeleckie – Korne 11.11.2017r

DSCF4751

W dniu 11 listopada na strzelnicy CSST SKORPION w Kornem klub Walter organizuje dwa szkolenia dla członków Klubu Walter w szczególności edytowane dla osób które w ostatnim czasie  uzyskały patent  strzelecki oraz osób które miały dłuższa przerwę w zajęciach strzeleckich.

 1.  Pistolet Bojowy –  poziom 1 : Jest to szkolenie podstawowe z obsługi i celnego strzelania z broni krótkiej jaką jest pistolet centralnego zapłonu ( bojowy). Szkolenie nastawione jest na praktyczne umiejętności obsługi pistoletu do wykorzystania przede wszystkim, w zawodach sportowych lub sytuacjach obronnych.  Główne cele szkoleniowe to:
  –  stosowanie zasad bezpieczeństwa BLOS
  – płynna obsługa pistoletu (ładowanie, rozładowywanie, dobycie z kabury, przeładowanie, wymiana magazynka, usunięcie zacięcia)
  – opanowanie zasad celnego strzelania (poprawne celowanie, ściąganie języka spustowego, chwyt broni i postawa, oddech)
  – umiejętność doboru rodzaju ognia do celu, dystansu i sytuacji                                  – Na szkolenie przewidziane jest 200 nb 9×19                                                         -Rozpoczęcie zajęć godzina 09:00 na osi strzeleckiej 50m.

Zajęcia odbędą się przy minimum 6 osobach.

 1. Kurs Karabinek AK – celność i obsługa

  Jest to szkolenie podstawowe z obsługi i celnego strzelania z broni długiej jaką jest karabin centralnego zapłonu ( bojowy). Szkolenie nastawione jest na praktyczne umiejętności obsługi karabinka do wykorzystania przede wszystkim, w zawodach sportowych lub sytuacjach obronnych.

   W programie szkolenia:
  – rozgrzewka
  – zasady bezpieczeństwa BLOS
  – ładuj-rozładuj broń
  – procedura strzału
  – praca na bezpieczniku
  – postawy strzeleckie standardowe i niestandardowe
  – zmiana magazynka
  – zacięcia
  – przemieszczanie się z karabinkiem
  – różne rodzaje prowadzenia ognia (pojedynczy, dublety i seria)

  Na szkolenie przewidziane jest 150 nb 7,62×39                                                     Rozpoczęcie zajęć godzina 12:00 na osi strzeleckiej 50m.

Zajęcia odbędą się przy minimum 6 osobach.

Zgłoszenia na skrzynkę waltergdynia@o2.pl do czwartku do godziny 24:00. Proszę dokładnie przemyśleć swoją decyzję o udziale w szkoleniu, żeby potem nie było nieusprawiedliwionych nieobecności.

Potwierdzenie zajęć będzie w piątek 10 listopada za pomocą strony internetowej klubu.

Chcesz otrzymywać powiadomieniach o ogłoszeniach?

Archiwa