Szkolenie Strzeleckie – Korne 11.11.2017r

DSCF4751

W dniu 11 listopada na strzelnicy CSST SKORPION w Kornem klub Walter organizuje dwa szkolenia dla członków Klubu Walter w szczególności edytowane dla osób które w ostatnim czasie  uzyskały patent  strzelecki oraz osób które miały dłuższa przerwę w zajęciach strzeleckich.

1.  Pistolet Bojowy –  poziom 1 : Jest to szkolenie podstawowe z obsługi i celnego strzelania z broni krótkiej jaką jest pistolet centralnego zapłonu ( bojowy). Szkolenie nastawione jest na praktyczne umiejętności obsługi pistoletu do wykorzystania przede wszystkim, w zawodach sportowych lub sytuacjach obronnych.  Główne cele szkoleniowe to:
    –  stosowanie zasad bezpieczeństwa BLOS
    – płynna obsługa pistoletu (ładowanie, rozładowywanie, dobycie z kabury, przeładowanie, wymiana magazynka, usunięcie zacięcia)
    – opanowanie zasad celnego strzelania (poprawne celowanie, ściąganie języka spustowego, chwyt broni i postawa, oddech)
    – umiejętność doboru rodzaju ognia do celu, dystansu i sytuacji                                  – Na szkolenie przewidziane jest 200 nb 9×19                                                         -Rozpoczęcie zajęć godzina 09:00 na osi strzeleckiej 50m.

Zajęcia odbędą się przy minimum 6 osobach.

1. Kurs Karabinek AK – celność i obsługa

Jest to szkolenie podstawowe z obsługi i celnego strzelania z broni długiej jaką jest karabin centralnego zapłonu ( bojowy). Szkolenie nastawione jest na praktyczne umiejętności obsługi karabinka do wykorzystania przede wszystkim, w zawodach sportowych lub sytuacjach obronnych.

W programie szkolenia:
    – rozgrzewka
    – zasady bezpieczeństwa BLOS
    – ładuj-rozładuj broń
    – procedura strzału
    – praca na bezpieczniku
    – postawy strzeleckie standardowe i niestandardowe
    – zmiana magazynka
    – zacięcia
    – przemieszczanie się z karabinkiem
    – różne rodzaje prowadzenia ognia (pojedynczy, dublety i seria)

Na szkolenie przewidziane jest 150 nb 7,62×39                                                     Rozpoczęcie zajęć godzina 12:00 na osi strzeleckiej 50m.

Zajęcia odbędą się przy minimum 6 osobach.

Zgłoszenia na skrzynkę waltergdynia@o2.pl do czwartku do godziny 24:00. Proszę dokładnie przemyśleć swoją decyzję o udziale w szkoleniu, żeby potem nie było nieusprawiedliwionych nieobecności.

Potwierdzenie zajęć będzie w piątek 10 listopada za pomocą strony internetowej klubu.