Stowarzyszenie Strzelectwa Sportowego
Wczytuje Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • Wydarzenie minęło.

Klubowe Zawody Strzeleckie

Sierpień 11 @ 08:00 - Sierpień 12 @ 17:00

Konkurencje strzeleckie

Pistolet dynamiczny-10 : Pistolet centralnego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, odległość 25 m, 10 strzałów do popera ukazującego się. Strzelanie na czas, postawa stojąc, z wolnej ręki. Po Komedzie START, zawodnik nie opuszczając wyznaczonego stanowiska oddaje 10 strzałów do celu ukazującego sie (popera) który w chwili trafienia opada a następnie podnosi sie po 1 sek. po trafieniu , za każde nietrafienie w poper dolicza się 3 sek. karne.

Pistolet bojowy 10 : Pistolet centralnego zapłonu, bez optyki i urządzeń optoelektronicznych, odległość 25 m, czas konkurencji 1 min, tarcza 23p ( popiersie z pierścieniami), ilość strzałów 10 (bez strzałów próbnych), postawa stojąc, z wolnej ręki.

Psp-10 : Pistolet sportowy bocznego zapłonu, 10 strzałów do tarczy papierowej TS-4 (bez strzałów próbnych), czas 2 min, odległość 25 m, postawa stojąc, z wolnej ręki. Z obowiązkową wymianą magazynka.

Karabin centralnego zapłonu 10: 10 strzałów do metalowego gonga  (bez strzałów próbnych), strzelanie na czas, odległość 50 m, postawa stojąc. za każde nietrafienie w poper dolicza się 3 sek. karne. Dopuszcza się strzelanie tylko z broni konstrukcyjnie wyposażonej w przyrządy celownicze mechaniczne otwarte.

 Strzelba Dynamiczna; dowolna strzelba w kalibrze 12 z ręcznym przeładowaniem bez kolimatora, strzelby półautomatyczne są zabronione. Ilość potrzebnej amunicji – 8 szt. Przebieg konkurencji. Zajęcie stanowiska strzeleckiego, załadowanie strzelby (magazynka), zgłoszenie gotowości. Zabrania się stosowania szybko ładowaczy. Po Komedzie START, nie opuszczając wyznaczonego stanowiska należy ostrzelać w ustalonej kolejności 8 poperów. Kolejność celów (licząc od strony lewej): popper Nr 1, Nr 2, Nr 3,…..Nr8,  Do każdego popera można oddać tylko jeden strzał. Strzelanie na czas, za każdy nietrafiony poper dolicza się 5 sek. karnych.

Szczegóły

Start:
Sierpień 11 @ 08:00
Koniec:
Sierpień 12 @ 17:00

Miejsce

Strzelnica Klubu Walter
Witomińska 34, Gdynia,

Organizator

S.S.S Walter Gdynia