XII urodziny klubu WALTER – zawody 21.04.2018r.

MAMY ZASZCZYT ZAPROSIĆ WSZYSTKICH CZŁONKÓW KLUBU WRAZ Z RODZINAMI NA PIKNIK ORAZ ZAWODY STRZELECKIE  Z OKAZJI XII URODZIN KLUBU STRZELECKIEGO WALTER  !!! IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 21.04.2018 ( sobota) na strzelnicy CSST SKORPION W Kornem.

Harmonogram pikniku strzeleckiego:

• 08:30-12:00 Zawody strzeleckie o Puchar Prezesa S.S.S Walter. (trzy konkurencje  Pcz-20, Kcz-30, TRAP-10 ) (zapisy przez zakładkę Rejestracja na zawody)
  • 12:00-15:30 Piknik strzelecki. ( strzelanie z różnego rodzajów broni)
  • 13:00 Wręczenie pucharów i medali dla uczestników zawodów.
  • 12:00 -14:00 Przekąski z Grilla.
  • 15:30 Zakończenie imprezy.

Opis konkurencji zawodów:

Pcz-20 : 5 strzałów próbnych, czas 1 min; 20 strzałów ocenianych w dwóch seriach po 10 strzałów, czas I serii 3 min, II serii 2 min; tarcza TS-4, odległość 25 m, postawa stojąc, dopuszczalne trzymanie broni oburącz

Kcz-30: 30 strzałów strzelane z trzech  postawach w kolejności stojąca, klęcząca, leżąca po 10 strzałów w każdej postawie do  tarczy papierowej TS-4 ,czas konkurencji  6 min, odległość do tarczy 50 m. Dopuszcza się strzelanie tylko z broni konstrukcyjnie wyposażonej w przyrządy celownicze mechaniczne, otwarte.

TRAP-10: 10 strzałów ocenianych ze strzelby śrutowej do 10 rzutków. Postawa strzelecka: stojąc na wyznaczonym stanowisku , stopka kolby broni dotyka biodra, lufa broni skierowana do góry, broń trzymana oburącz. Po przyjęciu przez strzelca wymaganej postawy strzeleckiej, o momencie wyrzucenia rzutka decyduje sędzia. Złożenie się do strzału przed wyrzuceniem rzutka jest niedozwolone. Do jednego rzutka może być oddany tylko 1 strzał. Z każdego stanowiska należy oddać 2 strzały do 2 rzutków. Po oddaniu 2 strzałów ze stanowiska nr 1 strzelec musi być gotowy do przejścia na stanowisko nr 2 itd. aż do stanowiska nr 5. Punktacja: stanowisko nr 1 – 10/8, nr 2 – 6/4, nr 3 – 8/6, nr 4 – 12/10 nr 5 – 20/16. Maksymalna liczba punktów 100.  Przy równym wyniku o miejscu decyduje ilość trafień, a w przypadku równej ilości trafień decydują trafienia wyżej punktowane.